Klubbens post adresse:

Varde Cykelklub
V/Kasserer Åse Hansen
Skovløbervænget 47
6800 Varde

Vores klubhus:
Håndværkervej 10a
6800 Varde
>Link til Google<

Ønsker du at sende os en besked, så kan du bruge denne >kontakt formular<, som sendes til vores formand, så finder han den rigtige modtager i klubben.

Ønsker du at melde dig ind i klubben, så brug indmeldelse formularen >her<

Du kan også skrive en mail direkte til vores bestyrelsesmedlemmer, trænere m.v. via listen oplysninger herunder.

Med venlig hilsen
Varde Cykelklub, bestyrelsen


Bestyrelsen:


Formand:
Ole Tang
Tlf.: 3089 0006
formand@vardecykelklub.dk
02 Jan RasmussenNæstformand:
Jan Juel Rasmussen
Tlf: 2023 3395
skilte@skilte-reklame.dk

Kasserer:
Aase Hansen
Tlf: 2340 8497
kasserer@vardecykelklub.dk

Klubhus & materiel:
Steen Kruchov Madsen
Tlf: 4260 9889
kruchov@privat.dk

Bestyrelsesmedlem:
Jesper Weber
Tlf: 2137 3698 jesper.weber@mail.dk

Landevejs formand:
Jens Maaegaard
Tlf: 2990 6131
Jens@maegaard.org

MTB Formand:
Ole Klemmensen
Tlf: 2810 0241
ole@klemmensen.dk

Bestyrelses suppleant:
Per Buch
Tlf. 2757 5027
per.a.buch@gmail.com


Klubtøj
Bestyrelses suppleant:
Tommy Tunglund Kristiansen
Tlf. 2075 1131
klubtoj@vardecykelklub.dk

11 Bent MulbjergRevisor:
Bent Mulbjerg
Tlf: 2028 9644
mulbjerg1@mail.dk

10 Birgitte NicolaysenRevisorsuppleant:
Birgitte Duus Nicolaysen
Tlf: 2113 2510
scott@sport.dk

 

 

Kiosk

Kiosk & klubhus:
Jytte Sørensen
Tlf: 2160 9889
jyttes@privat.dk

   

Web & kommunikation:

Webmaster:
Ole Klemmensen
Tlf: 2810 0241
ole@klemmensen.dk
Moderator:
Steen Kruchov Madsen
Tlf: 4260 9889
kruchov@privat.dk
 Kommunikation:
Bettina Aargaard Jacobsen
Tlf: 21 26 07 87
baaj02@gmail.com

MTB Udvalget:

Ole Klemmensen, formand 
Tlf: 2810 0241
ole@klemmensen.dk

Kaj Pedersen
Tlf: 2812 4357
kajpmail@gmail.com

Sigurd Klemmensen
Tlf: 2089 4434
sigurd@klemmensen.dk 

Lars Storgaard
Tlf: 2175 0642
cykler@sport.dk

44 Rene Plaugborg

Rene Plauborg Jensen
Tlf: 4056 8653
rpj@invita.as  

Steen Kruchov Madsen
Tlf: 4260 9889
kruchov@privat.dk

 

47 Henrik SchmidtHenrik Schmidt
Tlf: 2445 6050
hsbramming@gmail.com

 

Niels-Aage
Ladekjær-Mikkelsen
Tlf: 2032 3537
nielsaageh@gmail.com

 

Landevejsudvalget

Jens Maegaard
Tlf: 2990 6131
Jens@maegaard.org

53 Per Mørkeberg

Per Mørkeberg
Tlf: 4021 3890
pm@mil.dk

1000 Missing

Tore Lundkvist
Tlf: 2122 5668
tlu@o-j.dk

1000 MissingHolger U Hansen
tlf: 5083 3108
laguna@turbopost.dk

Claus Johannessen
tlf: 2525 3779
cvj@bbsyd.dk

Jesper Fjord
tlf: 2048 0974
jespermccarney@gmail.com

Knud Drejer
tlf: 2976 5055
kndsig@gmail.com

 

 

 

Landevejs holdkaptajner - A-Holdet

Claus Johannessen
Tlf: 2525 3779
cvj@bbsyd.dk

   

 

Landevejs holdkaptajner - B-Holdet


Tommy T. Kristiansen
Tlf: 2075 1131
ttk@os.dk

Knud Drejer
tlf: 2976 5055
kndsig@gmail.com

Jesper Fjord
tlf: 2048 0974
jespermccarney@gmail.com

Otto Jørgensen  

 

Landevejs holdkaptajner - C-Holdet

Peter Dam
Tlf: 6065 4237
ipdam@mail.dk

 

81 Tonny Holm Sørensen

Tonny Holm Sørensen
Tlf: 2870 3383
tonnyholm@webspeed.dk

Kristen Krog
Tlf. 5329 1185
violaogkristen@bbsyd.dk

Eigil Knudsen
Tlf: 4036 2992
ejgilknudsen@mail.dk

   

 

Landevejs holdkaptajner - D-Holdet

Kurt Rosendahl
tlf: 4037 9093
bruunsalle6800@gmail.com

 

 

Holger U Hansen
Tlf: 5083 3108
laguna@turbopost.dk

 

 

MTB TRÆNERE - B&U "For alle"

 

Kristian Bonde
Tlf: 5139 3433
kbn.esbjerg@stark.dk

Camilla Knudsen
Tlf: 2083 5020
Skriv til Camilla
Rene Hougesen
Tlf: 2327 5753
bennylage@hotmail.com 

106 Per Madsen

Per Madsen
Tlf: 6116 5969
mapelo@mail.dk

Ole Klemmensen
Tlf: 2810 0241
ole@klemmensen.dk

 

 

Martin Løth Pedersen
Tlf: 2262 1646 
martinloeth@gmail.com

 

Martin Frederiksen
Tlf: 2094 9012
Tmballegaard@gmail.com

 

Rene Laumand
Tlf: 2089 4434
laumand@stofanet.dk

Hans Lund
Tlf: 2557 9863
hanslundvarde@mail.dk

 

MTB TRÆNERE - B&U Licens Hold

47 Henrik SchmidtHenrik Schmidt
Tlf: 24 45 60 50
hsbramming@gmail.com

Martin Krog
Tlf: 4218 8345
Kroghorne@hotmail.com

 

Nicolai Østergaard
Tlf: 4162 6095
Nicolaioes1991@gmail.com

 

Allan Lauman
Tlf: 6116 5969
alnbyg@gmail.com

 

Mikkel Ulriksen
Tlf: 2810 0241
mukkel98@gmail.com

Lars Storgaard
Tlf: 2175 0642
cykler@sport.dk

Torben Krog
Tlf: 2490 5289
krogtorben@hotmail.dk

Sigurd Klemmensen
Tlf: 2089 4434
sigurd@klemmensen.dk

 

 

MTB TRÆNERE - C Hold

Allan Jørgensen
allanmute@hotmail.com
2211 0802

Henrik SlessingHenrik Slessing
  henrik@slessing.dk
2246 4286

Brian Madsen
b.madsen3000@gamil.com
25428 1622

Christina Nørgård Pedersen
christinanp@hotmail.com
5072 5002

Niels Borg
niels@pingnet.dk
4078 2014

Jan Bæk
jb.alslev@me.com
5138 1222

 

MTB-B hold træner

Niels-Aage
Ladekjær-Mikkelsen
Tlf: 2032 3537
nielsaageh@gmail.com

Jesper
Weber
Tlf. 2137 3698
jesper.weber@mail.dk

44 Rene Plaugborg

Rene Plauborg
Jensen
Tlf: 4056 8653
rpj@invita.as

MTB-A/LICENS hold træner

 Henrik Schmidt
Tlf: 2445 6050
hsbramming@gmail.com

141 Benni

Benni Andersen
Tlf. 2623 4480
bennisiigandersen@mail.dk

 

 

Young guns tovholder

150 Søren Nielsen

Søren Nielsen
Tlf: 20205823
sidevind@web.de

Martin Krog
Tlf: 42 18 83 45
kroghorne@hotmail.com

Sigurd Klemmensen
Tlf: 2089 4434
sigurd@klemmensen.dk