Klubbens post adresse:

Varde Cykelklub
V/Kasserer Åse Hansen
Skovløbervænget 47
6800 Varde

 

Vores klubhus:

Håndværkervej 10a
6800 Varde
>Link til Google<

Ønsker du at sende os en besked, så kan du bruge denne >kontakt formular<, som sendes til vores formand, så finder hun den rigtige modtager i klubben.

Ønsker du at melde dig ind i klubben, så brug indmeldelse formularen >her<

Du kan også skrive en mail direkte til vores bestyrelsesmedlemmer, trænere m.v. via listen oplysninger herunder.

Med venlig hilsen
Varde Cykelklub, bestyrelsen

 


 

Bestyrelsen:


Formand:
Lisbeth Nielsen
Tlf.: 24 84 80 77
formand@vardecykelklub.dk
02 Jan RasmussenNæstformand:
Jan Juel Rasmussen
Tlf: 20 23 33 95
skilte@skilte-reklame.dk
03 Aase Hansen
Kasserer:
Aase Hansen
Tlf: 23 40 84 97
kasserer@vardecykelklub.dk

04 Steen KruchovKlubhus & materiel:
Steen Kruchov Madsen
Tlf: 42 60 98 89
kruchov@privat.dk

05 Tommy KristiansenKlubtøj:
Tommy Tunglund Kristiansen
Tlf: 20 75 11 31
klubtoj@vardecykelklub.dk

06 Jens MaagaardLandevejs formand:
Jens Maaegaard
Tlf: 29 90 61 31
Jens@maegaard.org

07 Ole KlemmensenMTB Formand:
Ole Klemmensen
Tlf: 28 10 02 41
ole@klemmensen.dk

08 Per BuchBestyrelses suppleant:
Per Buch
Tlf. 27 57 50 27
per.a.buch@gmail.com

09 Jesper WeberBestyrelses suppleant:
Jesper Weber
Tlf. 21 37 36 98
jesper.weber@mail.dk

11 Bent MulbjergRevisor:
Bent Mulbjerg
Tlf: 20 28 96 44
mulbjerg1@mail.dk

10 Birgitte NicolaysenRevisorsuppleant:
Birgitte Duus Nicolaysen
Tlf: 21 13 25 10
scott@sport.dk

 

 

Kiosk

30 Jytte Søerensen

Kiosk & klubhus:
Jytte Sørensen
Tlf: 21 60 98 89
jyttes@privat.dk

   

 

MTB Udvalget:

40 Ole Klemmensen

Ole Klemmensen, formand 
Tlf: 28 10 02 41
ole@klemmensen.dk

42 Kaj Pedersen

Kaj Pedersen
Tlf: 28124357
kajpmail@gmail.com

Sigurd Klemmensen
Tlf: 2089 4434
sigurd@klemmensen.dk 

43 Lars Storgaard

Lars Storgaard
Tlf: 21750642
cykler@sport.dk

44 Rene Plaugborg

Rene Plauborg Jensen
Tlf: 40568653
rpj@invita.as  

46 Steen Kruchov

Steen Kruchov Madsen
Tlf: 42609889
kruchov@privat.dk

 

47 Henrik SchmidtHenrik Schmidt
Tlf: 24 45 60 50
hsbramming@gmail.com

 

 

Niels-Aage
Ladekjær-Mikkelsen
Tlf: 20323537
nielsaageh@gmail.com

 

 

Landevejsudvalget

06 Jens Maagaard

Jens Maegaard
Tlf: 29906131
Jens@maegaard.org

53 Per Mørkeberg

Per Mørkeberg
Tlf: 40213890
pm@mil.dk

1000 Missing

Tore Lundkvist
Tlf: 21225668
tlu@o-j.dk

1000 MissingHolger U Hansen
tlf: 50833108
laguna@turbopost.dk

60 Claus JohannsenClaus Johannessen
tlf: 25253779
cvj@bbsyd.dk

1000 Missing

Jesper Fjord
tlf: 20480974
jespermccarney@gmail.com

 

Landevejs holdkaptajner - A-Holdet

60 Claus Johannsen

Claus Johannessen
Tlf: 25253779
cvj@bbsyd.dk

53 Per Mørkeberg

Per Mørkeberg
Tlf: 40213890
pm@mil.dk

 

Landevejs holdkaptajner - B-Holdet

05 Tommy Kristiansen
Tommy T. Kristiansen
Tlf: 20751131
ttk@os.dk

1000 Missing

 

Hans J. Christensen
Tlf: 20287592 mail:hjchr@hotmail.com

1000 Missing

Knud Drejer
tlf: 29765055
kndsig@gmail.com

     

Landevejs holdkaptajner - C-Holdet

80 Alfred Hjort

Alfred Hjort
Tlf: 75269542
ahjort@turbopost.dk

81 Tonny Holm Sørensen

Tonny Holm Sørensen
Tlf: 28703383
tonnyholm@webspeed.dk

82 Kristen Krog

Kristen Krog
Tlf. 53291185
violaogkristen@bbsyd.dk

83 Eigil Knudsen

Eigil Knudsen
Tlf: 40362992
ejgilknudsen@mail.dk

   

Landevejs holdkaptajner - D-Holdet

91 Karen Lauridsen

Karen Lauritsen
 Tlf: 21209929
arlylauritsen@privat.dk

92 Peter Damm

Peter Damm
Tlf: 75225440
pdamm@ofir.dk

93 Arly Lauridsen

Arly Lauritsen
Tlf: 21209929
arlylauritsen@privat.dk

1000 Missing

Kurt Rosendahl
tlf: 40379093
bruunsalle6800@gmail.com

   

 

 

MTB TRÆNERE - B&U Hold

47 Henrik SchmidtHenrik Schmidt
Tlf: 24 45 60 50
hsbramming@gmail.com

103 Camilla KnudsenCamilla Knudsen
Tlf: 20835020
Skriv til Camilla
104 Benny LageBenny Lage
Tlf: 25579835
bennylage@hotmail.com 

106 Per Madsen

Per Madsen
Tlf: 61165969
mapelo@mail.dk

40 Ole Klemmensen

Ole Klemmensen
Tlf: 28100241
ole@klemmensen.dk

43 Lars Storgaard

Lars Storgaard
Tlf: 21750642
cykler@sport.dk

1000 MissingTorben Krog
Tlf: 2490 5289
krogtorben@hotmail.dk

1000 MissingSigurd Klemmensen
Tlf: 2089 4434
sigurd@klemmensen.dk

 105 Hens LundHans Lund
Tlf: 25579863
hanslundvarde@mail.dk

MTB TRÆNERE - C Hold

123 Allan Jørgensen

Allan Jørgensen
allanmute@hotmail.com
22 11 08 02

Henrik Slessing

Henrik Slessing
  henrik@slessing.dk
22464286

Brian Madsen
b.madsen3000@gamil.com
254281622

Rasmus VesterRasmus Vester
Rasmus_vester@hotmail.com
30324565

   


MTB-B hold træner

130 Niels Aage Ladekjær

Niels-Aage
Ladekjær-Mikkelsen
Tlf: 20323537
nielsaageh@gmail.com

09 Jesper Weber

Jesper
Weber
Tlf. 21373698
jesper.weber@mail.dk

44 Rene Plaugborg

Rene Plauborg
Jensen
Tlf: 40568653
rpj@invita.as

MTB-A/LICENS hold træner

 Henrik Schmidt
Tlf: 24 45 60 50
hsbramming@gmail.com

141 Benni

Benni Andersen
Tlf. 26234480
bennisiigandersen@mail.dk

 

 

Young guns tovholder

150 Søren Nielsen

Søren Nielsen
Tlf: 20205823
sidevind@web.de

151 Kenneth Lehm Nordestgaard

Kenneth Lehm Nordestgaard
Tlf: 51899983
lehmnordestgaard@gmail.com

 

Kids Cup arrangører

160 Henrik Søndergaard

Henrik Søndergaard-Nielsen
Tlf: 61997706
7706sn@gmail.com

161 Ole Kristensen

Ole Kristensen
Tlf: 21771636
olek@gemmer.dk

47 Henrik Schmidt

Henrik Schmidt
Tlf: 24 45 60 50
hsbramming@gmail.com

Varde Cykelklub